Zarabianie w domu
Zdalna praca to idealne rozwiązanie dla osób z ogromną dozą samodyscypliny. Bycie freelancerem to zadanie, które wymaga od człowieka dużego samozaparcia, wytrwałości oraz umiejętności właściwego gospodarowania własnym czasem. Nie bez powodu wielu wolnych strzelców uważa, że bycie sobie szefem to praca w nielimitowanym wymiarze pracy, która niejednokrotnie zajmuje znacznie więcej czasu niż zwykły etat. Natomiast efekty z pewnością mogą być imponujące, a duża dawka satysfakcji bezcenna!
Pisanie tekstów na platformy zajmujące się dystrybucją tekstów używanych do pozycjonowania stron. Praca łatwa i przyjemna. Ale czy na pewno dla każdego?
Z pewnością o wiele łatwiej zacząć osobie, która ma minimum doświadczenia w redagowaniu tekstów, a także w pisaniu krótkich tekstów bez zbędnego przygotowania. Istnieje wiele serwisów, które pośredniczą w sprzedaży i dzięki temu zarabianie stało się o wiele łatwiejszym zadaniem niż kiedykolwiek. Praca zdalna tego typu wymaga jedynie odrobiny wiedzy, dużej wyobraźni, a także lekkiego pióra. Istotne również jest tempo pisania. Warto wiedzieć, że precle to teksty o najniższej wartości merytorycznej, ale nie zmienia to faktu, że należy je pisać zgodnie z zasadami interpunkcyjnymi, ortograficznymi i gramatycznymi. Jeżeli jednak poświęcimy się temu zadaniu, to po kilku tygodniach zdołamy nabrać ogromnej wprawy, która pomoże nam pisać takie teksty w ekspresowym tempie.
Jak napisać CV?
Zmiana pracy czasem bywa najlepszą decyzją w życiu. Nie musisz przecież tkwić wiecznie na stanowisku, które nie zapewnia ci ani komfortu, ani poczucia bezpieczeństwa, ani tym bardziej odpowiednich dochodów. Jeżeli uważasz, że jesteś w stanie osiągnąć coś więcej, bo masz do tego odpowiednie wykształcenie bądź umiejętności, zrób ten pierwszy krok i zwolnij się ze swojej firmy, a następnie zacznij szukać dla siebie nowego miejsca zatrudnienia. Wcześniej tylko, zanim przejdziesz do przeglądania różnych ofert, przygotuj sobie właściwe CV. To od niego może zależeć pomyślność całego procesu szukania nowej pracy.
Jak napisać CV? Jeśli chcesz, by potencjalni pracodawcy zwrócili na nie uwagę, musisz czymś się wyróżnić, zamiast powielać gotowe schematy. Oczywiście taki dokument powinien zostać stworzony według odgórnie ustalonych zasad, ale powinieneś zadbać o to, by nie wyglądał on dokładnie tak samo jak CV innych kandydatów. Zadbaj zarówno o formę, jak i o treści. Pamiętaj, że CV to taka twoja wizytówka, od której jakości będzie zależeć to, czy pracodawcy zaproszą cię na rozmowę kwalifikacyjną. Wcześniej nie będziesz mógł z nimi porozmawiać, dlatego musisz ich do siebie przekonać z pomocą tego świstka papieru. Poświęć więc nieco więcej czasu na jego perfekcyjne przygotowanie. Zadbaj o każdy szczegół. Spraw, by każdy, kto tylko ujrzy twoje CV, chciał od razu zaprosić cię na rozmowę, by mieć cię w szeregach swojej firmy.
Trzymaj się jednak zasady - minimum słów, maksimum treści. W poradnikach dotyczących tego, jak napisać cv, zawsze pojawia się rada, by nie przesadzać z długością tego dokumentu. Ogólnie przyjmuje się, że osoba raczkująca na rynku pracy, która do tej pory współpracowała z maksymalnie kilkoma firmami, powinna zmieścić swój życiorys na jednej stronie A4. Oczywiście jeżeli tylko masz coś więcej do powiedzenia, możesz dodać kolejną stronę, ale staraj się uwzględniać tylko te informacje, które będą ważne i cenne dla potencjalnych pracodawców. Nie lej wody. Skup się również wyłącznie na tych poprzednich pracach czy odbytych kursach bądź studiach, które mogą być ważne dla konkretnej firmy. Postaraj się także napisać coś dodatkowego i wspomnieć o swoich zainteresowaniach. Niech nie będą to jednak "książki" czy "sport. Nie pisz ogólnikowo i zawsze podawaj konkretne informacje.
Spore znaczenie ma również forma i ogólna prezencja CV. Zadbaj o to, by każdy z przyjemnością mógł je przeczytać, a praca sama cię odnajdzie. Możesz nawet skorzystać z internetowych kreatorów CV, które oferują ci przeróżne szablony gotowe do wypełnienia. Zazwyczaj są one bardzo estetyczne i prezentują się profesjonalnie.